Terug naar hoofdinhoud

Vaarwens 1639 op 15-05-2026

Weer of geen weer, de Vaarwens vaart altijd!1639 Huub 10

Het is koud en nat als we vandaag aan boord komen, maar binnen snort de kachel en met de extra kachel in de kuip is er al snel een aangename temperatuur in het hele schip.

Onze gasten uit Schaijk konden moeiteloos door het verkeer komen en waren dan ook heerlijk op tijd bij ons, alle tijd om er een memorabele dag van te maken. Huub kwam samen met zijn vrouw Heleen, hun zoon Julian en hun dochter Sanna. Ook Sanna haar aanstaande echtgenoot Stefan was mee en alle ingrediënten om een dag met nieuwe herinneringen te maken waren aanwezig.

Een heerlijk vers kopje koffie met wat lekkers werd erg gewaardeerd, er was natuurlijk vroeg ontbeten om op tijd te kunnen vertrekken. November 2025 is Huub met pensioen gegaan, na een zeer gevarieerd en werkzaam arbeidsleven. Een gesprek tussen Huub en zijn vrouw Heleen leerde ons al snel dat ze wortels hebben in het Limburgse; als ze onder elkaar spraken was dat voor ons Noord-Hollanders niet te verstaan (hoefde ook niet). Huub heeft o.a. gewerkt met gedetineerden, vluchtelingen, in de farmaceutische industrie en als schoolhoofd. Hoe gevarieerd kun je het hebben!

Helaas is er voor dit warme gezin slecht weer op komst, maar gelukkig proberen zij ervan te maken wat maar kan en nog met elkaar te genieten wat mogelijk is! Van een cruise op de Med tot een dag voor hen alleen, op de Vaarwens!

Vandaag lukte dat prima. Half elf verlieten we de Marina en zetten koers naar de Zaanse Schans. De vaart verliep voorspoedig en er was, over en weer, veel te vertellen en te zien onderweg.

Afgemeerd bij “het Jonge Schaap”, de ons zo bekende houtzaagmolen, hebben we eerst van een mooie, goed verzorgde lunch genoten; de Hema maakt dat toch altijd maar weer heerlijk klaar! Tijdens de lunch werd gezellig gepraat en vertelden we over onze stichting, de vrijwilligers en het in aanbouw zijnde nieuwe schip.

De familie ging daarna samen met Anita van boord en bezocht de molen. Huub had een goede dag en liep alles zelf! Hierdoor kon hij overal komen, ook op de “werkvloer” en alles goed zien. Zoals altijd waren we weer van harte welkom en vertelde de molenaar van alles over de prachtige ambacht, de molen en het werken met gebruik van de wind.

Terug aan boord was het weer heerlijk aangenaam warm, wat door eenieder weer zeer werd gewaardeerd na de kou buiten, want ja, mag het dan 15 mei zijn… het was gewoon koud, nat en maar sporadisch wat zon, waar wel onmiddellijk van werd geprofiteerd en genoten!

We wendden de steven en beurtelings namen allen het roer van ons over, wat zo af en toe de nodige hilariteit bracht of spanning op de gezichten liet zien. Na de Zaan nog even “rechts af” naar de poppen bij het Hemveer om nog wat mooie herinneringen vast te leggen.

Ook een vluchtige vaart langs het Centraal Station van Amsterdam is voor mensen uit het zuidoostelijke deel van ons land, geen alledaagse aanblik. We verwonderden ons er over dat er mensen zijn die ook met dit weer (nat en koud) plaats namen op de hoge schommels, boven op de hoge “Amsterdam Tower”.

Terug in de Marina was helaas het moment van afscheid nemen weer aangebroken. Gelukkig blijven jullie positief genieten van en met elkaar en met het huwelijk van Sanna en Stefan in het vooruitzicht wil Huub echt ook gewoon kunnen meegenieten!

Lieve Huub en familie, dank voor jullie openheid om levenservaringen met ons te delen en deze dag samen met jullie te hebben genoten, waarbij we weer hebben mogen vaststellen dat mooi weer geen voorwaarde is om een mooie dag met nieuwe herinneringen te kunnen maken. Blijf vooral genieten van wat wel is en kan!

Wij wensen jullie gezamenlijk een fijne dag met het huwelijk van Sanna en Stefan.

Goede vaart, Anita en Frouk.

Auteur Vaarwens / Frouk

Reactie vaargasten:

Hallo Erica, Frouk en Anita, We willen jullie hartelijk danken voor de mooie vaardag. Een hele mooie herinnering! Het was een hele fijne, ontspannen dag voor ons allemaal.

Lieve Frouk en lieve Anita, Jullie waren superlief en aardig en hebben deze dag tot een onvergetelijke dag voor ons gemaakt. We hebben genoten van jullie mooie verhalen, de geweldige verzorging en de fijne, ontspannen sfeer die jullie creëerden tijdens de boottocht. Dit is jullie echt op het lijf geschreven!🙏 Wij waarderen het enorm dat jullie, samen met alle andere mensen van Stichting Vaarwens, jullie belangeloos inzetten om  ongeneeslijk zieke mensen een prachtge vaardag te laten beleven. DANK DANK DANK!

Met dank aan:
Dagbemanning Frouk en Anita voor hun inzet
Stichting Vaarwens voor het plannen van deze vaardag
Amsterdam Marina / Jachthaven Groep voor het beschikbaar stellen van de ligplaats
Bedrijven Kraanspoor voor de parkeergelegenheid gasten
Brandweer Amsterdam-Amstelland, kazerne IJsbrand voor de parkeergelegenheid vrijwilligers
Hema Amsterdam voor de deels sponsoring van de lunch
Port of Amsterdam voor de vergunningen
Havendienst Zaanstad voor de vlotte bediening van de Sluis en de bruggen
Houtzaagmolen “Het Jonge Schaap” voor de altijd weer hartelijke ontvangst en uitleg
En alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten...

Huub 100
Huub 104
Huub 105
Huub 106
Huub 111
Huub 112
Huub 113
Huub 116
Huub 117
Huub 119
Huub 120
Huub 121
Huub 123
Huub 128
Huub 130
Huub 133
Huub 135
Huub 136
Huub 138
Huub 142
Huub 164
Huub 171
Huub 182
Huub 208