Terug naar hoofdinhoud

Vaarwens 1669 op 21-07-2026

“Een mooie dag met een bijzondere lunch locatie…”

Leo is vandaag onze vaargast. Hij is geboren en getogen in Rotterdam maar komt met veel plezier vandaag naar de Vaarwens. Rond 10.30 arriveert het gehele gezelschap. Leo, zijn zuster Yvonne met echtgenoot Marcel, hun dochter Sylvana met man Youri en hun zoontje Noven.

Dochtertje Chloé van Sylvana en Youri stond voor de moeilijke keuze ‘huttenweek’ of varen en ging toch liever ‘bouwen en timmeren’. Ook geweldig leuk om te doen natuurlijk met je leeftijdsgenootjes. En last but not least de “bemanning” van de ambulance van Stichting Ambulance Wens, Jan Willem en Ingrid.

We installeren de brancard naast de stuurstand maar Leo gaat in een comfortabele stoel en zodoende zit de gehele familie gezellig in de kuip. We gaan eerst voor de koffie en soesjes en de ‘Vaarwens History’ mag niet ontbreken natuurlijk. Daarna gaan we onderweg richting Zaanse Schans. Temperatuurtje begint op te lopen, wind is er niet veel en het bankje voorop is gelijk in trek. Noven vindt het best interessant zo’n zwemvest om en vermaakt zich prima.

Al met al is het een gezellige boel. We hebben een tegenschutting bij de Wilhelminasluis maar ach…even wachten is niet zo erg toch...? Kunnen daarna de sluis in, knopen 1 lijntje vast met dat geringe waterverschil en wachten op de dingen die komen gaan…De minuten tikten verder, 10 worden er 20, uitvaartlichten brandden niet meer, binnendeur loopt weer stukje open. Ik krijg flashbacks uit mijn werkzame leven:) en weet eigenlijk al hoe laat het is. Toch maar even contact maken met de sluis en de bevestiging volgt snel… een technische storing, monteur is onderweg.

Chef-kok Harrie voelde ook al nattigheid en was reeds bezig met voorbereiden van de lunch.
Dus motortje af en we hebben heerlijk van de lunch genoten in de Wilhelminasluis. Weer eens wat anders. De sluismeester komt even langs, met excuus voor het vervelend oponthoud en we kregen een aantal leuke wimpeltjes van Zaanstad. Super leuk, dankjewel!

Leo heeft sondevoeding maar een yoghurtje gaat er ook nog wel in. Leo verteld dat hij 28 jaar werkzaam is geweest op een begraafplaats. Aanvankelijk begonnen als hovenier maar later allerlei klussen die op een begraafplaats voorkomen. Dus begraafplek voorbereiden, graven ruimen indien nodig etc. Leo is 4 jaar geleden ziek geworden en kon aanvankelijk nog doorwerken maar na 2 jaar ging dat ook niet meer en ontslag was het gevolg. Sinds kort verblijft hij in een hospice.

Gelukkig wonen Yvonne en Marcel in de buurt dus die bezoeken hem regelmatig. Dat Leo vandaag in Amsterdam is, is best wel bijzonder. Hij is het liefst in zijn eigen omgeving. Reizen en op vakantie gaan is gewoon niet zijn ding. Maar hier kan hij wel van genieten.

Na 1,5 uur was de storing verholpen en konden we onze weg vervolgen. Iedereen geniet van het uitzicht, de kuip gaat steeds wat verder open want het temperatuurtje loopt op. Met dank aan Jan Willem en Ingrid is de afwas in no-time gefikst. ‘Morgen is er weer een vaardag hoor’ zeiden we al tegen ze:).

We meren af bij Houtzaagmolen Het Jonge Schaap en brengen toch nog een kort bezoek aan de molen. Helaas weinig wind dus heel veel zagen was er niet bij dit keer. De terugweg neemt Harrie voor zijn rekening en deze verloopt een stuk soepeler…

We genieten nog lekker met z’n allen van het weer, drankje, worstje, kaasje en er is nog wat tijd om langs het “Kissing Couple” te varen. Dit is een kunstwerk van kunstenares Saske van der Eerden, ruim 8 meter hoog, weegt bijna 7 ton en staat sinds december 2017 opgesteld aan de zuidoever van het Noordzeekanaal naast de Hempont. Het kunstwerk is een initiatief om de snelfietsroute en wachtplek voor fietsers aantrekkelijker te maken. De beelden lijken op beeldjes van Delfts Blauw.
Iedereen doet verwoede pogingen om een ‘kussende’ foto te maken met de beelden op de achtergrond. Altijd leuke bezigheid:)). Nou ja, niet iedereen hoor…

En dan zit de vaardag er toch echt bijna op. Youri en Noven nemen het roer nog even over en sturen ons naar de ligplaats bij Marina Amsterdam.

Met wat emotie nemen we afscheid van Leo. We weten zeker dat je genoten hebt Leo. Fijn dat je onze vaargast was vandaag.

Yvonne, Marcel, Sylvana, Youri, Noven, Jan Willem en Ingrid, fijn dat jullie er ook bij waren voor Leo. Dank voor de verhalen, hulp en gezelligheid.

Warme groet, Harrie en Hans

Reactie Yvonne:

Ik vond heel fijn dat deze wens vervuld kon worden hij heeft er van genoten en hebben mooie herinneringen gemaakt dank jullie wel respect jullie zijn kanjers

Met dank aan:
Dagschipper Hans en boots Harrie voor hun inzet
Stichting Ambulance Wens voor het vervoer en de verpleging
Amsterdam Marina / Jachthaven Groep voor het beschikbaar stellen van de ligplaats
Bedrijven Kraanspoor voor de parkeergelegenheid gasten
Brandweer Amsterdam-Amstelland - kazerne IJsbrand voor de parkeergelegenheid vrijwilligers
HEMA Amsterdam voor de deels sponsoring van de lunch
Houtzaagmolen Het Jonge Schaap voor de gastvrijheid tijdens de lunch en de rondleiding
Port of Amsterdam voor de vergunningen
Wilhelminasluis en bruggen in de Zaan voor de bediening
En alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten…

Leo 101
Leo 102
Leo 104
Leo 106
Leo 107
Leo 110
Leo 114
Leo 119
Leo 121
Leo 127
Leo 128
Leo 130
Leo 131
Leo 136
Leo 144
Leo 147
Leo 148
Leo 151
Leo 155
Leo 159