header2

We hebben in 2020 gevaren op:

Vaarwens 748 op 18-07-2020

Een topdag om nooit te vergeten. 748 Simon 10
-
Nog ruim onder je 60ste worden getroffen door een weeffout van moeder natuur in je hoofd, maar je blijft optimistisch. ‘Ze kunnen tegenwoordig zoveel…,’ wordt er dan gezegd, maar dat blijkt valse hoop. Het is onbehandelbaar en je krijgt de boodschap dat het nu al over is… en je bent er nog lang niet aan toe! Simon overkwam het en hij verblijft inmiddels in het hospice te Haarlem waar hij wacht op wat gaat komen. Daar weet men van Stichting Vaarwens en de positieve impact die een vaarwensdag heeft op de gasten, dus wordt er ook voor Simon een aanmeldformulier ingevuld…
-
Al vroeg schijnt de zon uitbundig en het zal een prachtige zomerdag worden. Iedereen is op deze zaterdagmorgen al vroeg in de weer en Inge vult de koelkast van de Vaarwens aan terwijl onze vrijwilligers in de auto zitten naar Monnickendam. Dagschipper Hans moet helemaal uit Sneek komen, Marjolein reist vanuit Lelystad en Nel heeft een thuiswedstrijd, want ze woont in Monnickendam. Allen bereiden de Vaarwens voor op rolstoelgebruik en al gauw pruttelt de koffiepot.
-
De auto’s’ komen aan bij Jachthaven Waterland en er volgt een warm welkom, helaas zonder handen schudden, maar de familie is opgetogen. Simon gaat in onze geweldige rolstoel aan boord. Er is koffie, koek en een welkomstpraatje en dan gaan de trossen los. Het is een heerlijke drukte op het water, want met dit mooie weer wil iedereen – al dan niet zeilend - genieten van zijn/haar vaartuig en de rust van het water... Simon geniet samen met zijn lief Janine, de beide dochters en de schoonzoons en van alles wat er om hem heen gebeurt. Hij vergeet heel even zijn voorland…
-
In Volendam wordt er geluncht en dat gaat er goed in want zeelucht maakt hongerig. Het was dan ook weer voortreffelijk klaargemaakt door onze gastdames. Dan gaat het gezelschap de dijk op en maakt een bezoek aan de fotograaf. Wederom is de verkleedpartij hilarisch met als resultaat, een mooie gezinsfoto met een waardevolle herinnering dankzij Fotograafvolendam.nl.
-
De reis wordt vervolgd en dan laat schipper Hans iedereen beurtelings aan het roer. Ook Simon, die in de rolstoel zit en maar één hand ter beschikking heeft, gaat op de lift en stuurt middels de stuurbekrachtiging de Vaarwens al had hij nooit anders gedaan. Geweldig! We komen weer aan in Monnickendam en dan is de dag zomaar voorbij. Toch smaakt het naar meer en het voltallige gezin besluit nog ergens een hapje te gaan eten. Aan boord wordt de vaarwens al weer klaargemaakt voor de vaardag van morgen…
-
In afwachting van het verslag van Simon zijn naasten…
-
Vaarwel dappere Simon
Auteur Vaarwens.
-
Jachthaven Waterland voor de gratis ligplaats van de Vaarwens
Dagschipper Hans, stuurvrouw Marjolein en gastvrouw Nel voor hun inzet
Bakkerij Kees Gutter voor de broodjes en de koeken
Haven Volendam voor de gastvrijheid tijdens de lunch
Fotograafvolendam.nl voor de foto in klederdracht
en alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten...

Simon 15
Simon 16
Simon 17
Simon 18
Simon 19
Simon 20
Simon 21
Simon 22
Simon 23
Simon 24
Simon 25
Simon 26
Simon 27
Simon 28
Simon 29
Simon 30
Simon 31
Simon 32
Simon 33
Simon 34
Simon 35
Simon 36
Simon 37
Simon 38

E-mail