header2

We hebben in 2020 gevaren op:

Vaarwens 775 op 28-08-2020

Een aalmoes voor een aalmoezenier…774 Frederieke 10
-
Net de vijftig gepasseerd en al eerder de strijd tegen de kanker aangegaan. Dan komen er wederom klachten en ga je weer naar het ziekenhuis… weer in de molen… en dan blijkt dat de sluipmoordenaar zich niet heeft beperkt tot… Hij heeft zich inmiddels overal verstopt en je gaat de strijd weer aan! De ziekte is slimmer en wint terrein, totdat de kundige medici samen tot de conclusie komen dat er geen vechten meer aan is! Je bent ‘uitbehandeld!’
-
Een verpleegkundige tipt haar op onze stichting en na zich te hebben ingelezen op de website, vult ze haar intake in. Inge neemt contact op en ze krijgt een emotioneel verhaal te horen. Frederieke is aalmoezenier (pastor in het leger) en heeft twee kinderen van 10 en 13 jaar. Velen heeft ze beroepsmatig opgevangen en steun geboden, maar nu heeft ze alle steun zelf nodig… Direct wordt een vaardag ingepland want de chemokuren volgen elkaar snel op in de hoop nog enige verlenging te krijgen…
-
Het is Hollands weer. Het waait straf en mooie wolkenpartijen schuiven over ons landje. Het is niet warm, maar ook niet koud, dus perfect vaarweer! Dagschipper Peter, onze vaste medewerker Ulco en Inge gaan de vaardag vandaag verzorgen. Keurig op tijd komt Frederieke met haar kinderen, haar man Remco aan boord. Ook Remco zijn lieve hulphond Okke is vandaag mee. De kinderen zijn enthousiast en er is een warme ontmoeting tussen de bemanning en de gasten. Koffie, lekkere soesjes, frisdrank voor de kids en een bakje water voor Okke en dan gaan de trossen los.
-
We maken het rondje Gouwzee en die laat zich vandaag van haar mooiste kant zien. De camera’s klikken om herinneringen te maken en er is zoveel te zien, dat er nauwelijks tijd is om na te gaan denken. We gaan Volendam in, waar Inge een heerlijke lunch maakt terwijl Frederieke met haar gezin op de foto gaat. Na nog een mooie rondvaart komt het eind van de dag al weer in zicht en scharrelt de Vaarwens terug naar Monnickendam. Ondertussen scharrelt er ook een klucht (onweers) buien over midden Nederland en tussen de buien door, nemen we afscheid van dit gezin dat ook in zwaar weer verkeert. We zijn dankbaar een aalmoes te hebben kunnen geven aan deze lieve aalmoezenier…
-
In afwachting van het verslag van de opvarenden…
-
Vaarwel lieve Frederieke.
Auteur Vaarwens.
-
Frederike: † 9-6-2021
-
Jachthaven Waterland voor de gratis ligplaats van de Vaarwens
Dagschipper Peter, stuurman onze eigen Ulco en gastdame Inge voor hun inzet
Bakkerij Kees Gutter voor de broodjes en de koeken
Haven Volendam voor de gastvrijheid tijdens de lunch
Fotograafvolendam.nl voor de prachtige foto in klederdracht
en alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten...
-
Note*
De Aalmoezenier is de Pastor in het leger. Een aalmoes of aalmoesgeving, is eenvoudigweg liefdadigheid. In de praktijk houdt het in dat je materiële en/of geestelijke hulp verleent aan hen die het nodig hebben. Het woord is afgeleid uit het Oudgriekse ἐλεήμων, wat barmhartig betekent.

Frederieke 20
Frederieke 22
Frederieke 23
Frederieke 24
Frederieke 25
Frederieke 26
Frederieke 27
Frederieke 28
Frederieke 29
Frederieke 30
Frederieke 31
Frederieke 32
Frederieke 33
Frederieke 34
Frederieke 35
Frederieke 36
Frederieke 37
Frederieke 38
Frederieke 39
Frederieke 40
Frederieke 41
Frederieke 42

E-mail