header2

Vaardagen 2020

Vaarwens 783 op 11-09-2020

Vaderland en voorland wordt vandaag even vergeten…783 Rico 10
-
We krijgen een wens binnen met de volgende vermelding; “Op 14 september zijn wij 15 jaar samen geweest. Het zou geweldig zijn als we met ons gezin het op deze manier kunnen vieren. Vooral omdat Rico zijn 60ste verjaardag niet meer haalt…” Inge slaat aan het plannen en Rico blijkt te zijn getroffen door de ongecontroleerde celdelingsziekte in zijn hoofd. Hij gaat momenteel hard achteruit, want na de operatie blijkt hij halfzijdig verlamd te zijn en de ziekte is er ook nog… Een wreed lot voor deze vader van drie kinderen! Rico wil nog graag een bootreis maken en varen, maar zijn verplegers adviseren hem het niet te doen. Dat is te zwaar voor hem, maar als alternatief bieden ze een dagje varen met de Stichting Vaarwens aan. Daar gaat hij graag op in!
-
Het is nagenoeg windstil als de zon opkomt en het wordt een prachtige nazomerdag. Dagschipperse Frouk is al aan boord en ook stuurman Ewoud en gastdame Wil zijn op tijd. Ze maken snel het schip klaar voor brancardbezoek met Rico en zijn gezin. De koffiepot wordt gevuld en we zijn er klaar voor. De ambulance arriveert en ook de kinderen zijn aanwezig. Er wordt ontspannen gegrapt en Rico krijgt de vaarwenspet. Daarna gaat het voltallige Egyptische gezin - dat nog maar 8 jaren geleden in Nederland aankwam - snel aan boord, waar Frouk een welkomstverhaaltje houdt en een vaarplan met de familie maakt. De trossen gaan los en Rico geniet voor het eerst sinds tijden even weer…
-
Er wordt koers gezet naar Volendam en daar wil Rico graag met zijn naasten in Volendams kostuum op de foto. Een prachtige fotoshoot volgt van een Egyptische familie in Hollandse kledij… Daarna nog samen even shoppen op de dijk en als iedereen is uit gewinkeld, heeft Wil de lunch klaar. Daar wordt van genoten. Rico vergeet vandaag even zijn vreselijke ziekte, zijn vaderland en zijn voorland want vandaag geniet hij nog éénmaal met zijn gezin.
-
Tijdens ideaal najaarsweer schuift de Vaarwens weer over het weidse water huiswaarts en iedereen geniet. Ook onze vrijwilligers snuiven de dag met volle teugen in, want zoveel liefde, zorgzaamheid en dapperheid in dit gezin aan boord, kun je alleen maar ervaren en onmogelijk omschrijven. Er wordt gelachen, gegrapt, gehuild en getroost waarna we voldaan weer in Monnickendam aanmeren en ook nu weer volgt het onomkeerbare afscheid van dit dappere gezin in zwaar weer…
-
Vaarwel Rico
Auteur Vaarwens.
-
Jachthaven Waterland voor de gratis ligplaats van de Vaarwens
Stichting Ambulance Wens Nederland voor het vervoer en de verpleging.
Dagschipper Frouk, stuurman Ewoud en gastdame Wil voor hun inzet
Bakkerij Kees Gutter voor de broodjes en de koeken
Haven Volendam voor de gastvrijheid tijdens de lunch
Fotograafvolendam.nl voor de foto in klederdracht
en alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten...
-
In afwachting van het verslag van de opvarenden…


Rico 100
Rico 101
Rico 106
Rico 110
Rico 113
Rico 116
Rico 118
Rico 121
Rico 131
Rico 132
Rico 137
Rico 143
Rico 151
Rico 155
Rico 160
Rico 164
Rico 168
Rico 172
Rico 177
Rico 192
Rico 197
Rico 200
Rico 204
Rico 215

E-mail