Skip to main content

Vaarwens 873 op 15-06-2021

Een jachtschippersechtpaar in zwaar weer…873 Leo 10
-
Al jaren samen, genietend van een welverdiend pensioen, mooie kruiser, lekker varen, bewogen met de medemens… het leven lacht je toe.
Dan begin je te sukkelen en na enkele ziekenhuisbezoeken blijkt dat de sluipmoordenaar zich in je longen heeft gehuisvest. Je gaat de strijd dapper aan, maar verliest en dan komt het fatale bericht ‘uitbehandeld’! Leo (geb. 1948) overkomt het en het slaat in als een bom. Hij wilde nog zoveel genieten en lekker varen met zijn lief An. Het verhaal is compleet ontluisterend als nu blijkt dat de ‘killer’ onlangs ook An gevonden heeft en ook zij moet de komende periode de strijd aan! Medewatersporter Riëtte kent het echtpaar vanuit de haven en vraagt of ze een vaarwens voor hen zal aanvragen. Daar wordt positief op gereageerd en vandaag gaan we het echtpaar een dag ontzorgen.
-
Weer een mooie zomerdag en dagschipper Rochus ia al op tijd aan boord. Ook boots Alette is present en samen bereiden ze de dag voor. De auto komt na een ritje vanuit Maartensdijk aan op de haven en er volgt een warm welkom. Al keuvelend gaan we aan boord en daar doet Rochus een kort welkomstverhaaltje. Introductie van Stichting Vaarwens is niet nodig, want vanuit de haven is Vaarwens goed bekend en velen doneren aan onze stichting. Chapeau! Tijdens de koffie maken we een vaarplan en dan gaan de trossen los…
-
We gaan de Zaanse Schans op, dus stuurboord uit. De sluis staat open, dus kunnen we zo invaren en krijgen een vlotte schutting. Iedereen ontspant volledig en je ziet de gezichten van Leo en An regelmatig lachen, ten teken dat beiden genieten en even niet denken aan… Het weer werkt ook mee en iedereen is buiten aan dek om zich te laven aan de prachtige tocht, de mooie plaatjes en het heerlijke zonnetje. Rochus meert aan bij de molen ‘Het Jonge Schaap’, waar Alette een geweldige lunch serveert. Er wordt gesmuld en genoten van het uitje…
-
Ook de terugreis gaat voorspoedig en weer kunnen we zo door de spoorbrug en de sluis in. Rochus vaart nog even langs enkele bezienswaardigheden op het IJ en dan is de dag alweer voorbij. De tijd vliegt als je geniet en zo te zien hebben Leo en An geen tijd gehad om te denken aan wat gaat komen . Het jachtschippersechtpaar had vandaag mooi weer maar ze komen straks in zwaar weer, want de storm ligt op de loer…
-
Vaarwel Leo en sterkte An
Auteur Vaarwens.
-
Met dank aan:
Dagschipper Rochus en boots Alette voor hun inzet
Amsterdam Marina / Jachthaven Groep voor het beschikbaar stellen van de ligplaats
Bedrijven Kraanspoor voor de parkeergelegenheid gasten
Brandweerkazerne IJsbrand voor de parkeergelegenheid vrijwilligers
Broodje Vasum voor de gedeelde sponsoring van de lunch
Molen ‘Het Jonge Schaap’ voor de gastvrijheid tijdens de lunch
Sluis en bruggen in de Zaan voor de vlotte bediening
en alle sponsoren die deze dag gratis mogelijk maakten...
-
In afwachting van het verslag van de opvarenden…

Leo 11
Leo 13
Leo 16
Leo 17
Leo 18
Leo 20
Leo 25
Leo 26
Leo 42
Leo 45
Leo 47
Leo 49
Leo 51
Leo 56
Leo 57
Leo 63
Leo 72
Leo 73
Leo 78
Leo 83